O nas

Kilka słów o inicjatywie

Nasza grupa istnieje od 2014 roku. Skupiamy głównie młodych ludzi. Działamy w myśl hasła Bóg, Honor, Ojczyzna. Naszym celem jest zmienić Polskę i Jaworzno na lepsze, tak by wszystkim nam żyło się lepiej. Tak byśmy mogli być dumni z bycia Polakami i Jaworznianami, a jednocześnie godnie żyć i pracować.  
 

Przywracamy pamięć o bohaterach, krzewimy historię Polski i Jaworzna. Organizujemy obchody ważnych rocznic:

 • 1 marca – Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych
 • 1 sierpnia – Obchody wybuchu Powstania Warszawskiego
 • 11 listopada – uwalniamy od zapomnienia poprzez porządkowanie pomników oraz grobów bohaterów na terenie naszego miasta
 • Organizujemy zajęcia z historii naszego kraju dla najmłodszych


Stawiamy na Narodową Solidarność – Wspieramy rodaków, wiemy, że politycy za nas tego nie zrobią:

 • Pomagamy w jaworznickim hospicjum
 • Organizujemy dary dla ośrodków pomocy
 • Prowadzimy akcję Kupuj Polskie, która zachęca do kupowania u lokalnych przedsiębiorców
 • Zabieramy głos w ważnych dla Polski i Jaworzna sprawach: Sprzeciwiamy się przyjmowaniu imigrantów, wnosimy swój głos w debacie nt. przyszłości Jaworzna


Dbamy o formację fizyczną i intelektualną:

 • Uczestniczymy w inicjatywach sportowych i paramilitarnych
 • Organizujemy wykłady nt. ważnych wydarzeń historycznych
 • Prowadzimy własny, opiniotwórczy serwis internetowy

 

Strona internetowa

Strona internetowa, którą oddajemy do państwa dyspozycji jest portalem stworzonym przez mieszkańców miasta Jaworzna dla mieszkańców Jaworzna. Nadrzędnym celem jego utworzenia jest społeczna potrzeba udostępniania informacji niezafałszowanej, rzeczowej, którą często w mediach mainstreamowych nie sposób spotkać, a która łamie kanony tzw. poprawności politycznej. Pogardzamy poprawnością polityczną, jako oznaką konformizmu, tchórzostwa i stadnego „myślenia”, czyli bezmyślnego dostosowywania swoich poglądów do aktualnie narzucanego nam przez media światopoglądu. Tworzymy platformę, gdzie będzie można znaleźć wiele ciekawostek z zakresu historii naszego miasta, wydarzeń, losów jego mieszkańców.

Nie zabraknie także publikacji o tematyce społecznej, religijnej oraz obronności naszego kraju. Zajmować się będziemy również sprawami bieżącymi nie tylko miasta, ale również kraju oraz świata. Będziemy się z państwem dzielić opiniami poglądowymi oraz ocenami ekspertów. Narodowe Jaworzno, na swojej platformie umożliwia wypowiadanie się osób zaangażowanych w życie społeczne miasta, daję również możliwości integracji lokalnej wspólnoty.

Za treść udostępnianych publikacji portal nie ponosi odpowiedzialności, są one prywatną opinią ich autorów. Nie zawsze treść publikacji jest zgodna z naszymi przekonaniami niemniej jednak często może wzbogacić spojrzenie na omawiany temat.